Udskriv Tip en ven Sitemap Føj til foretrukne
Tip en ven

Kollerup, Sommerhus 16-1053

Sommerhus_i_Kollerup_16-1053

Gæstebog

Her kan I læse om tidligere gæsters ferieoplevelser og erfaringer i sommerhuset. Vores feriegæster har givet stjerner til huset, området, prisen og servicen.

27 august 2011 - 10 september 2011  sprog
Huset:
Område:
Service:
Pris:
 
Samlet:




 

 
- oversat fra tysk
Vi har lejet dette sommerhus op til flere gange, og vi er meget glade for det. Huset ligger i et roligt område for enden af en lukket vej. Selvom grunden er omringet af træer, så kan man nyde solen på terrassen hele dagen. Der er ca. 4 km til stranden, og hele området er velegnet til vandre- og cykelture. Jeg tror, at dobbeltsengen kun er 120 cm bred, men det er meget hyggeligt. Sommerhuset har nu også en varmepumpe, som sænker energiomkostningerne i forbindelse med opvarmningen. Når huset er for varmt om sommeren, kan man også køle det ned. Desuden er der kommet et nyt fladskærms TV. Satellitmodtageren er blevet byttet ud med TDC Internet TV, hvilket betyder et godt billede og ingen forstyrrelser i dårligt vejr. Til gengæld er der kun 5 tyske programmer (ARD, ZDF, NDR, Pro7, RTL). For at vi kunne se ”Quarks & Co." på WDR, har ejeren tilsluttet SAT modtageren igen. Vi håber, at sommerhuset får en digital SAT modtager i 2012. Vi ønsker alle dem, der lejer dette sommerhus, en god og afslappende ferie! På hjemmesiden www.dasdaenemarkforum.de vil der blive vist en udførlig beretning om dette sommerhus og attraktionerne i området.
 
 
16 juli 2011 - 23 juli 2011  sprog
Huset:
Område:
Service:
Pris:
 
Samlet:




 

 
POSITIVT: god internet forbindelse; Mange gå og cykle muligheder i området; Fin hems, hvor vi lavede en spillehule.; roligt område; dejlig terasse. NEGATIVT: Lidt mørkt sommerhus indvendigt; Udenoms arealet var ikke til at lege/spille bold på(der er dog flere fodbold og tennisbaner tæt på)
 
Indlæg fra Sol og Strand
Huset ligger på en naturgrund.
 
 
11 juni 2011 - 2 juli 2011  sprog
Huset:
Område:
Service:
Pris:
 
Samlet:




 

 
In der gesamten Umgebung wurden die Fahrradwege mit einem neuen Kiesbelag versehen, mit einer Körnung die Fahrradfahren stark behindert (starke Geräuschentwicklung, schwieriges Lenken, für Kinder ungeeignet).
 
 
30 april 2011 - 14 maj 2011  sprog
Huset:
Område:
Service:
Pris:
 
Samlet:




 

 
Karakter afgivet uden kommentarer