Tip en ven

Blokhus, sommerhus i ferieby 14-0563

Sommerhus_i_Blokhus_14-0563
 Foto 1 / 13

Lejepris

Ankomst kl. 16,
Vis kalender
Afrejse kl. 10,
Vis kalender
Prisen bliver vist når I vælger en ledig periode. Første ledige uge er med ankomst d. 25 maj 2012
 

Husbeskrivelse

Sauna  • Brændeovn  • 3 soverum  • Areal: 113 m2

Syd for Blokhus centrum i et kuperet naturområde og op mod skoven - ca. 1000 m fra den brede, hvide sandstrand, ligger dette flotte sommerhus i træ i 2 etager og med terrasse på 2 af siderne. Huset er opført i 2005 som en del af en klynge flotte huse med fælles legeplads og multibane med mulighed for at spille tennis, håndbold og fodbold. Indvendigt er der malede vægge. Opvarmede klinkegulve i stueetagen samt gulvtæpper på 1. sal. Skønt badeværelse med gulvvarme, bruseniche, stor spa til 2 personer og direkte adgang til husets sauna i stueetagen. Ekstra badeværelse med bruseniche på 1. sal. I stueetagen findes køkkenet med bl.a. opvaskemaskine, mikrobølgeovn, fryser samt komfur med keramiske kogeplader og varmluftovn. Den lyse opholdsstue, med udgang til terrasse, indeholder brændeovn, TV tilsluttet fællesantenne (tyske og enkelte skandinaviske programmer), DVD-afspiller og radio. Husets sovepladser

fordeler sig på 1 værelse med dobbeltseng i stueetagen samt 1 værelse med dobbeltseng og et værelse med enkeltseng på 1. sal. Øverst er der en rummelig hems med god plads til 2 personer. Huset er desuden udstyret med ekstra TV (ingen antennetilslutning) samt kombineret vaskemaskine/tørretumbler. Huset opvarmes med naturgas. Et virkelig dejligt og velbeliggende sommerhus i gå-afstand til skoven, stranden og byen. Det tidligere fiskerleje "Blokhus" er i dag en charmerende og hyggelig ferieby. Blokhus har en af Danmarks dejligste og bredeste sandstrande. Klitterne bag stranden sørger for, at I altid kan finde en læfyldt "gryde" til solbadning. Bag byen og stranden er det naturskønne landskab præget at rolige skov-, klit- og hedelandskaber, som giver gode muligheder for gå- og cykelture. Fårup Sommerland & Aquapark er beliggende få km fra Blokhus.

Bemærk: Ingen udlejning til ungdomsgrupper, hvor alle er 15-25 år. Rygning i huset frabedes.

Fakta

Huset
  • 3 soverum Soverum
  • Boligareal: 113 m2
  • 7 sovepladser
  • Byggeår: 2005
  • 2 toiletter
  • Renoveret: Nej Renoveret
  • Brændeovn
  • Grundareal: 600 m2
  • Husdyr tilladt: 1
 
KategoriKategori
  • Særklassekategori
 
Karakterer
 
På en skala fra 1 til 5 (5 er eksklusivt).
  • Opholdsrum: 3,0
  • Senge: 3,0
  • Spiseafdeling: 3,5
  • Udstyr generelt: 3,0
  • Badeværelse(r): 3,5
  • Vægge og lofter: 3,5
  • Køkken: 3,5
  • Gulve: 3,5
  • Køkkenudstyr: 3,0
  • Udvendig: 2,5
 
Afstande
  • Hav: 1 km
  • Indkøb: 800 m
  • Havudsigt: Nej
Hårde hvidevarer
  • Vaskemaskine: Ja
  • Fryser: Ja
  • Opvaskemaskine: Ja
  • Tørretumbler: Ja
  • Mikrobølgeovn: Ja
  • Kogeplader: Ja, 4 stk.
  • Ovn: Ja
 
Multimedier
  • TV: Ja, 2 stk.
  • Internet: Nej
  • TV-kanaler: -
  • Spillekonsol: Nej
  • Kabel-tv: Ja
  • Telefon: Nej
  • DVD: Ja, 1 stk.
 
Wellness
  • Swimmingpool: Nej
  • Spa: Ja
  • Sauna: Ja
  • Solarium: Nej
  • Dampkabine: Nej
 
Ekstra
  • Spar-Ferie Spar-Ferie
 
 

Andre sommerhuse med

Opvaskemaskine • Husdyr tilladt • Vaskemaskine • Spa • Brændeovn

Giv feedback

Fandt I de ønskede oplysninger, eller mangler I nogle informationer? Jeres feedback er vigtig for os - vi bruger den til at gøre alt omkring jeres ferie bedre.
Ønsker I et svar på jeres feedback?
Ja, på e-mail
Nej