Tip en ven

Nysted, sommerhus 80-5011

Sommerhus_i_Nysted_80-5011
 Foto 1 / 12

Lejepris

Ankomst kl. 16,
Vis kalender
Afrejse kl. 10,
Vis kalender
Prisen bliver vist når I vælger en ledig periode. Første ledige uge er med ankomst d. 26 februar 2012
 
Særklasse Info
kategori

Husbeskrivelse

Vandafstand: 145 m  • Brændeovn  • Renoveret: 2008

Pænt og meget hyggeligt sommerhus i træ, bygget i 1968 og senest renoveret og tilbygget i 2008. Huset ligger på en havegrund - kun 145 m fra skøn og børnevenlig badestrand. Til huset hører stor, åben terrasse med havemøbler. Indvendig er der dels trægulve, dels klinkegulve og dels gulvtæpper. Velfungerende badeværelse med gulvvarme og bruseniche. Det lyse køkken er bl.a. udstyret med opvaskemaskine, mikrobølgeovn, fryser, varmluftovn og komfur med keramiske kogeplader. Køkkenet er kombineret med den hyggelige opholdsstue, som er indrettet med brændeovn (til briketter), radio med CD-afspiller, DVD-afspiller og TV med parabol (digital).

Husets sovepladser fordeler sig på 2 værelser, begge med dobbeltseng samt 2 sovepladser på stor hyggelig hems. Af yderligere udstyr kan vaskemaskine og tørretumbler nævnes. Til de mindste feriegæster findes der barneseng, høj barnestol og sandkasse. Et særdeles lyst og venligt sommerhus, som ligger tæt på Ålholm Slot, Ålholm Automobilmuseum, Lalandia, Knuthenborg Safaripark, bådehavn og dejlig badestrand.

 
Ingen udlejning til ungdomsgrupper (alle rejsende er 15-25 år). Rygning i huset frabedes.

Fakta

Huset
  • 2 soverum Soverum
  • Boligareal: 95 m2
  • 6 sovepladser
  • Byggeår: 1968
  • 1 toilet
  • Renoveret: 2008 Renoveret
  • Brændeovn
  • Grundareal: 700 m2
  • Husdyr ikke tilladt
 
Karakterer
På en skala fra 1 til 5 (5 er bedst).
  • Opholdsrum: 2,5
  • Senge: 3,0
  • Spiseafdeling: 3,0
  • Udstyr generelt: 3,0
  • Badeværelse(r): 3,0
  • Vægge og lofter: 3,0
  • Køkken: 3,0
  • Gulve: 3,0
  • Køkkenudstyr: 2,5
  • Udvendig: 3,5
 
Afstande
  • Hav: 145 m
  • Indkøb: 1,2 km
  • Havudsigt: Nej
Hårde hvidevarer
  • Vaskemaskine: Ja
  • Fryser: Ja
  • Opvaskemaskine: Ja
  • Tørretumbler: Ja
  • Mikrobølgeovn: Ja
  • Kogeplader: Ja, 4 stk.
  • Ovn: Ja
 
Multimedier
  • TV: Ja, 1 stk.
  • Internet: Nej
  • TV-kanaler: -
  • Spillekonsol: Nej
  • Parabol: Digital
  • Telefon: Nej
  • DVD: Ja, 1 stk.
 
Wellness
  • Swimmingpool: Nej
  • Spa: Nej
  • Sauna: Nej
  • Solarium: Nej
  • Dampkabine: Nej
 
 

Andre sommerhuse med

Opvaskemaskine • Vaskemaskine • Kort afstand til vand • Brændeovn
Huskeliste
 

Giv feedback

Fandt I de ønskede oplysninger, eller mangler I nogle informationer? Jeres feedback er vigtig for os - vi bruger den til at gøre alt omkring jeres ferie bedre.
Ønsker I et svar på jeres feedback?
Ja, på e-mail
Nej