Tip en ven

Sømarken, sommerhus 95-0522

Sommerhus_i_Sømarken_95-0522
 Foto 1 / 20

Lejepris

Ankomst kl. 16,
Vis kalender
Afrejse kl. 10,
Vis kalender
Prisen bliver vist når I vælger en ledig periode. Første ledige uge er med ankomst d. 9 februar 2012
 
Eksklusiv Info
kategori

Husbeskrivelse

Havudsigt  • Vandafstand: 50 m  • Sauna  • Internet  • Brændeovn

Usædvanlig flot og lækkert luksussommerhus i træ med eksklusiv indretning, bygget i 2002, beliggende på en lyngklædt naturgrund i første række direkte ud til Østersøen. En virkelig perle på en af Bornholms mest eksklusive udsigtsgrunde, i et område med fred og ro samt mulighed for at følge havets foranderlige nuancer alt efter vejrliget. Til huset hører store åbne samt overdækkede terrasser med indbygget grill, havemøbler og med gode muligheder for solbadning. Indvendig er der dels træ-, dels vandskurede vægge og lyse trælofter samt træ- og klinkegulve. For at sikre et allergivenligt indeklima er rygning ikke tilladt. Skønt badeværelse med kombineret sauna/tyrkisk dampbad, solarium, 2-pers. spa, bruser og opvarmet klinkegulv. Ekstra badeværelse ligeledes med bruseniche og gulvvarme. Bryggers med vaskemaskine og tørretumbler. Den moderne køkkenafdeling er bl.a. udstyret med opvaskemaskine, mikrobølgeovn samt komfur med keramiske kogeplader. Der er panoramaudsigt fra den store lyse og smagfuldt indrettede opholdsstue, der desuden indeholder brændeovn, stereoanlæg med CD-afspiller og surroundsound-system samt hjemmebiograf i form af 32" TV (100 hertz, 16:9 format) med parabolreceiver for tyske og skandinaviske programmer og DVD-afspiller.

Komplet hjemmekontor med ADSL internetforbindelse (frit forbrug af internet, egen computer skal medbringes), kombineret printer/kopimaskine/scanner (til enkeltblanketter) og diverse kontorartikler. De afstressende omgivelser giver gode muligheder for at kombinere ferie og arbejde. Huset er indrettet med 4 rummelige soveværelser, alle med dobbeltsenge samt hems med 1 soveplads. I 2 af soveværelserne er der desuden TV og børneværelset er udstyret med SONY PLAYSTATION. Til husets udstyr hører endvidere barneseng og høj barnestol. 10 DVD-filmtitler, 10 CD-titler samt 5 spil til SONY PLAYSTATION udleveres sammen med nøglen. Et virkelig luksuriøst og eksklusivt indrettet sommerhus beliggende med havet og naturen som nærmeste nabo - tæt på Sømarkens idylliske fiskerleje med røgeri, småkuttere og cykeludlejning. 18-hullers golfbane og andre aktivitetsmuligheder indenfor rækkevidde.

 
Rygning i huset frabedes.

Fakta

Huset
  • 4 soverum Soverum
  • Boligareal: 120 m2
  • 9 sovepladser
  • Byggeår: 2002
  • 2 toiletter
  • Renoveret: Nej Renoveret
  • Brændeovn
  • Grundareal: 2133 m2
  • Husdyr ikke tilladt
 
Karakterer
På en skala fra 1 til 5 (5 er bedst).
  • Opholdsrum: 5,0
  • Senge: 5,0
  • Spiseafdeling: 5,0
  • Udstyr generelt: 5,0
  • Badeværelse(r): 5,0
  • Vægge og lofter: 5,0
  • Køkken: 5,0
  • Gulve: 5,0
  • Køkkenudstyr: 5,0
  • Udvendig: 5,0
 
Afstande
  • Hav: 50 m
  • Indkøb: 4 km
  • Havudsigt fra huset
Hårde hvidevarer
  • Vaskemaskine: Ja
  • Fryser: Nej
  • Opvaskemaskine: Ja
  • Tørretumbler: Ja
  • Mikrobølgeovn: Ja
  • Kogeplader: Ja, 4 stk.
  • Ovn: Ja
 
Multimedier
  • TV: Ja, 1 stk.
  • Internet: Kabel
  • TV-kanaler: -
  • Playstation 1: Ja
  • Parabol: Analog
  • Telefon: Nej
  • DVD: Ja, 1 stk.
 
Wellness
  • Swimmingpool: Nej
  • Spa: Ja
  • Sauna: Ja
  • Solarium: Ja
  • Dampkabine: Nej
 
Ekstra
  • Business Class Business Class
  • Spar-Ferie Spar-Ferie
 
 

Andre sommerhuse med

Opvaskemaskine • Internet • Vaskemaskine • Kort afstand til vand • Spa • Brændeovn
Huskeliste
 

Giv feedback

Fandt I de ønskede oplysninger, eller mangler I nogle informationer? Jeres feedback er vigtig for os - vi bruger den til at gøre alt omkring jeres ferie bedre.
Ønsker I et svar på jeres feedback?
Ja, på e-mail
Nej