Tip en ven

Dueodde, ferielejlighed 95-1076

Sommerhus_i_Dueodde_95-1076
 Foto 1 / 12

Lejepris

Ankomst kl. 16,
Vis kalender
Afrejse kl. 10,
Vis kalender
Prisen bliver vist når I vælger en ledig periode. Første ledige uge er med ankomst d. 16 juni 2012
 
Standard plus Info
kategori

Husbeskrivelse

Renoveret: 2007

Ferielejlighed beliggende i et feriecenter tæt ved Dueodde badestrand, som er ganske unik med sit herlige hvide sand. Til lejligheden hører et dejligt fællesareal med bl.a. stor udendørs swimmingpool og mindre børnebassin (opvarmet i sæsonen). I fællesbygningen er der desuden indendørs swimmingpool (også opvarmet i for- og eftersæsonen) og sauna. Tørretumbler kan benyttes mod betaling. Desuden er der indrettet et fitnessrum med diverse motionsredskaber. Udendørs findes tennisbane og legeplads med sandkasse, gynge og legehus til børnene. Petanquebane til fri benyttelse. Rekvisitter til banerne skal medbringes. Lejligheden er indrettet med badeværelse med bruser. Køkken, som er kombineret med opholdsstuen og bl.a.

er udstyret med opvaskemaskine (bordmodel), vaskemaskine og 2 el-kogeplader. Opholdsstuen indeholder DVD-afspiller, TV tilsluttet fællesantenne (DR1, TV2, DR HD, K-kanal, Ramasjang osv. samt tyske kanaler) samt alkoven med dobbeltseng og dobbelt sovesofa. I området er der mulighed for at spille golf på Dueodde Golfbanes 18-hullers bane. I det nærliggende Snogebæk findes mange gode tilbud indenfor restauranter og madsteder. Desuden supermarked, økologisk og lokalt fremstillet kvalitetschokolade, isfabriksudsalg, bageri og røgeri. Til de sene sommerafteners fornøjelser kan også Sørens Værtshus byde på en god oplevelse.

 
Rygning i huset frabedes.

Fakta

Huset
  • 0 soverum Soverum
  • Boligareal: 27 m2
  • 4 sovepladser
  • Byggeår: 1981
  • 1 toilet
  • Renoveret: 2007 Renoveret
  • Brændeovn: Nej
  • Grundareal: 20 m2
  • Husdyr ikke tilladt
 
Karakterer
På en skala fra 1 til 5 (5 er bedst).
  • Opholdsrum: 2,0
  • Senge: 1,5
  • Spiseafdeling: 2,0
  • Udstyr generelt: 2,0
  • Badeværelse(r): 2,0
  • Vægge og lofter: 2,0
  • Køkken: 2,0
  • Gulve: 2,0
  • Køkkenudstyr: 2,0
  • Udvendig: 2,0
 
Afstande
  • Hav: 250 m
  • Indkøb: 3 km
  • Havudsigt: Nej
Hårde hvidevarer
  • Vaskemaskine: Ja
  • Fryser: Nej
  • Opvaskemaskine: Ja
  • Tørretumbler: Nej
  • Mikrobølgeovn: Ja
  • Kogeplader: Ja, 2 stk.
  • Ovn: Ja
 
Multimedier
  • TV: Ja, 1 stk.
  • Internet: Nej
  • TV-kanaler: -
  • Spillekonsol: Nej
  • Kabel-tv: Ja
  • Telefon: Nej
  • DVD: Ja, 1 stk.
 
Wellness
  • Pool: Udendørs
  • Spa: Nej
  • Sauna: Nej
  • Solarium: Nej
  • Dampkabine: Nej
 
Ekstra
  • Spar-Ferie Spar-Ferie
 
 

Andre sommerhuse med

Opvaskemaskine • Swimmingpool • Vaskemaskine
Huskeliste
 

Giv feedback

Fandt I de ønskede oplysninger, eller mangler I nogle informationer? Jeres feedback er vigtig for os - vi bruger den til at gøre alt omkring jeres ferie bedre.
Ønsker I et svar på jeres feedback?
Ja, på e-mail
Nej