Lystfiskeri på Krusegård

Ved Krusegård er der 3 søer, som I kan fiske i. Den mest populære sø er ørredsøen, hvori der dagligt udsættes regnbueørreder. Naturen i området er meget spændende og byder på et rigt dyreliv. Glæd jer her til et uforstyrret sted med god plads til børnene. Overalt er der borde, bænke og grillsteder, hvor I kan grille jeres medbragte kød eller de friskfangede fisk. Gør jeres fisketur til en oplevelse for hele familien.
 
Lystfiskeri på Krusegård
Lystfiskeri på Krusegård
Knarregårdsvej 15
Rutsker
3790 Hasle
Tlf: 56969234
www.krusegaard-lystfiskeri.dk

Copyright © 2003-2012 Sol og Strand Feriehusudlejning A/S

Tip en ven
Søgeområde Periode Klik for at bruge kalenderen Antal gæster Udvidet søgning

  Nulstil  
Nyhedsbrev
Indtast din
e–mail adresse herunder og bliv opdateret på tilbud og oplevelser

Bornholm Djursland og Mols Fyn og øer Jyllands vestkyst Limfjordslandet Lolland, Falster og Møn Nordvestjylland Nordøstjylland Sjælland Sydøstjylland

Giv feedback

Fandt I de ønskede oplysninger, eller mangler I nogle informationer? Jeres feedback er vigtig for os - vi bruger den til at gøre alt omkring jeres ferie bedre.
Ønsker I et svar på jeres feedback?
Ja, på e-mail
Nej